2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Dorastenci sa tešia z vytúženého postupu, mladší žiaci natiahli víťaznú šnúru

Počas prvého júnového víkendu odohrala väčšina našich tímov posledné domáce zápasy v sezóne. Potešili nás najmä starší dorastenci, ktorí spečatili postup do prvej ligy.

Devätnástka spečatila postup

Starší dorastenci v druhom polčase stretnutia predposledného kola sezóny zlomili odpor rovesníkov z Púchova a po presvedčivom víťazstve začali oslavovať vytúžené prvenstvo v II. lige Západ a postup medzi slovenskú dorasteneckú elitu.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Na hodnotenie tohto zápasu som si musel dať trošku viac času, aby som spracoval to, čo sa nám podarilo dokázať a všetko pomaly vstrebal. Do prvého polčasu sme nastúpili s cieľom prekvapiť súpera, čo sa nám žiaľ veľmi nevydarilo. V druhom polčase sme sa vrátili k svojmu systému, k svojej hre a taktike, čo bol nakoniec veľmi dobrý ťah. Podarilo sa nám streliť štyri gól a ani jeden neinkasovať, a tak sa stať víťazom druhej dorasteneckej ligy. A oslavy mohli začať naplno. Na každého jedného hráča som veľmi hrdý a pyšný. Zaslúžili si to za tvrdú prácu a dobre odvedenú robotu počas celej sezóny. Spolu sme RSC Hamsik Academy.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 29. kolo – sobota 01.06.2024, 10.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK Púchov 4:0 (0:0)

Góly: 58. Hreha, 64. Vlkolenský, 79. Mota, 82. Mlkvik. ŽK: 44. Klandúch – 24. Brunner.

Zostava RSC HA U19: Szakál – Kuraj, Blaško (C), S. Hachek, Y. Hachek – Klandúch (87. Renko) – Kajsin, Beták (46. Mota) – Hreha (83. Kukučka) – Vlkolenský (75. Mlkvik), Said (46. Tonkovič).

U19: výsledkyprogramtabuľka

Sedemnástka do posledného kola z pole position

Aj mladší dorastenci zdolali Púchovčanov na nulu, a tak si pred posledným kolom sezóny udržali na čele tabuľky náskok jediného bodu.

Peter Lihan, tréner RSC HA U17: „Posledný domáci zápas sezóny sme nezačali tak, ako sme si predstavovali. Víťaznú eufóriu a emóciu z postupu do prvej ligy sme nedokázali preniesť na ihrisko. Súpera sme síce nepúšťali do vážnejších príležitostí, no sami sme boli málo nebezpeční. Do druhého polčasu, aj vďaka zmenám v zostave, sme ale vstúpili úplne iným spôsobom. Boli sme rýchlejší, presnejší a dôraznejší, čoho výsledkom boli hneď v úvode dva góly, čo mužstvo upokojilo, ale stále pokračovalo v hre, akú sme očakávali. Dokázali sme si vytvárať ďalšie príležitosti a aj keď sme tretí gól nedali, zápas sme bez väčších problémov doviedli do víťazného konca.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 29. kolo – sobota 01.06.2024, 12.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK Púchov 2:0 (0:0)

Góly: 48. Gargulák, 51. F. Lehocký. ŽK: 43. Kuciak.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Tavačiak (41. Štroffek), Beňak, Mišek, Belička – Rumanovský (76. Kalafut), F. Lehocký (C), Gargulák – Rohár (41. Brašeň), Harmata (76. Mutniansky), Dorotík (41. L. Mlynárik).

U17: výsledkyprogramtabuľka

Pätnástka ukončila čakanie na výhru

Starší žiaci U15 vo štvrtkovej predohrávke zdolali najtesnejším rozdielom súpera z Michaloviec, a ukončili tak 4-zápasové čakanie na víťazstvo. V tabuľke nadstavbovej skupiny Stred+Východ o titul im pred posledným kolom patrí 3. priečka, pričom na prvú Žilinu a druhé Košice strácajú dva body.

I. LSŽ U15 – NČ sk. Stred+Východ o titul – 13. kolo – štvrtok 30.05.2024, 13.00 h – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 80. K. Kapustík (pen.). ŽK: 48. Holek – 14. Mačuga, 74. Pavlov, 80. Andrejko.

Zostava RSC HA U15: Cipciar – Pankov, Husár, K. Kapustík, Húska, Ch. Hamšík (C) (24. F. Lukáč), Filipovič (69. Latinák), Holek, Masný, Beľa, Šoltés.

U15: výsledkyprogramtabuľka

Štrnástka ťahala za kratší koniec

Starší žiaci U14 na rovesníkov z Michaloviec nestačili. V tabuľke nadstavbovej skupiny tak klesli na 5. miesto.

RSC Hamsik Academy – MFK Zemplín Michalovce 0:4 (0:2)

Góly: 21. a 51. Záhradník, 28. a 44. Dudáš. ŽK: 64. Uhrík – 21. Macár, 41. Hajduk.

Zostava RSC HA U14: Šedík – Brndiar (36. Mar. Kapusta), Štellmach, Pušpoky (50. Hrubý), Bačko (36. Zajac), Kaštankin (36. Kučerák), Ferreira (36. Pavlovský), L. Hamšík, Bodnárik (50. Zlevský), Ličák, Vaculčík (C) (36. Uhrík).

U14: výsledkyprogramtabuľka

Trinástka opäť víťazne

Mladší žiaci U13, ktorí už s predstihom vyhrali skupinu Stred I. ligy, si poradili so Zvolenčanmi, a tak zaknihovali devätnástu výhru v rade.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Hoci sme v poslednom domácom zápase sezóny dokázali zvíťaziť, naše mužstvo nebolo až tak dominantné ako sme zvyknutí. Hoci bol úvod zápasu v našej réžii, postupom času sme začali strácať jednoduché lopty, viazla nám rozohrávka a vo finálnej fáze nám chýbal pokoj a rozvaha. Napriek veľkej snahe a nasadeniu sme nedokázali spresniť hru a zápas výsledkovo uzavrieť už v prvom polčase. V druhom polčase sa súper po rohovom kope streleným gólom dostal naspäť do zápasu, avšak naši chlapci dokázali dvakrát gólovo odpovedať, a tak gól súpera v poslednej minúte bol iba kozmetickou úpravou výsledku.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 25. kolo – nedeľa 02.06.2024, 10.00 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MFK Zvolen 4:2 (2:0)

Góly: 2. a 46. Šiko, 10. L. Hamšík, 63. Pušpoky – 44. Mesiar, 70. Ďuriš.

Základná zostava RSC HA U13: Siman – Mondzo, Ličák, Vitouš, Soľák – Zajac, L. Hamšík, Pavlík – Vaník, Pušpoky, Šiko.
Náhradníci: Diško – L. Illés, A. Kollár, Mich. Kapusta.

U13: výsledkyprogramtabuľka

Dvanástka dominovala

Mladší žiaci U12 ťahajú 5-zápasovú víťaznú sériu. V súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách porazili súpera zo Zvolena 18:4. V tabuľke sa nachádzajú na 5. priečke.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 25. kolo – nedeľa 02.06.2024, 11.30 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MFK Zvolen 18:4 (8:2)

Góly RSC HA U12: Šimon 5, Kičin 4, Uhnák 3, Barcík 2, Csaba, Schiller, Jakubovie, Antič.

Zostava RSC HA U12: Konárik, Csaba, Takáč, Ernek, F. Matejko, Míka, Šuhajda, Kičin, Antič, Uhnák (C), Nedzbala, Schiller, Jakubovie, Hrušecký, Barcík, Šimon, Majer, Franc, Hampek, Matula.

U12: výsledkyprogramtabuľka

Juniorky nestačili na líderky tabuľky

Dievčatá WU19 podľahli rovesníčkam z Myjavy, ktoré už vyhrali nadstavbovú skupinu A+B a predstavia sa na finálovom turnaji o majstra Slovenska. Našim juniorkám patrí v tabuľke 4. miesto.

I. LD WU19 – NČ sk. A+B o postup – 5. kolo – nedeľa 02.06.2024, 10.00 h – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – Spartak Myjava 0:8 (0:4)

Góly: 14., 43., 50., 52., 68. a 90. Kramlíková, 2. Lukačovičová, 26. Durcová.

Zostava RSC HA WU19: Ďuriančiková – Nigriniová, Krajanová, Martincová, Mesiarová, Kislingerová (C), Kopecká, Barteková, Ondíková, Zavaterníková, Francistyová.

WU19: výsledkyprogramtabuľka

Žiačky s Myjavou taktiež prehrali

Aj dievčatá WU15 ťahali proti súperkám z Myjavy za kratší koniec. V nadstavbovej skupine tak s istotou obsadia 6. pozíciu.

I. LŽ WU15 – NČ sk. A+B o postup – 5. kolo – nedeľa 02.06.2024, 12.00 h – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – Spartak Myjava 1:3 (1:2)

Góly: 15. Pisarovičová – 3. a 26. Záhorcová, 48. Bublavá. Nepr. pen.: 64. Fekiačová.

Zostava RSC HA WU15: Ivanová, Stanová, Beranová, Pisarovičová, Raffajová, Šuľajová, Fekiačová (C), Dobríková, Spišiaková, Hrušecká, Vrábľová, Gyalókay, Masariková, Helexová, Ferenčíková, Szénásiová, Balonová.

WU15: výsledkyprogramtabuľka

B-tím starších žiakov deklasoval Kováčovú

Béčko našich starších žiakov si poľahky poradilo s tabuľkovo vyššie postavenou Kováčovou. V II. lige skupine C okupuje 4. miesto.

II. LSŽ U15 – sk. C – 24. kolo – nedeľa 02.06.2024, 10.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – ŠK Prameň Kováčová 6:1 (6:1)

Góly: 5., 19. a 24. Holek, 16. Pankov, 21. Šoltés, 35. Moncoľ – 9. Krekáč. ŽK: 67. Latinák.

Zostava RSC HA U15 B: Šedík (62. Hanuska) – Hrubý, F. Lukáč, Čierny (26. Moncoľ), Latinák (C), Fodor (52. Helexa), Šoltés, Holek (62. Abel), Vohar, Husár (47. Snopko), Pankov.

U15 B: výsledkyprogramtabuľka

B-tím mladších žiakov tesne prehral

Rezerva našich mladších žiakov súperovi z Kováčovej tesne podľahla. V tabuľke jej naďalej patrí 5. priečka.