1. Domov
  2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Mladší dorast natiahol sériu výhier s nulou, pätnástka opäť na výbornú

Počas posledného aprílového víkendu sa darilo sedemnástke, pätnástke či trinástke, ale zaznamenali sme aj prehry.

Devätnástka stratila prvé jarné body

Starší dorastenci zaznamenali na ihrisku Interu Bratislava prvú prehru v jarnej časti, ale tá prišla až po skvelej 8-zápasovej víťaznej šnúre. V tabuľke II. ligy Západ im naďalej patrí prvé miesto, a to s 5-bodovým náskokom na druhý Martin.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Do zápasu sme vstúpili ukážkovo, ale namiesto stavu 0:3 do nejakej tridsiatej minúty sme prvý polčas prehrali 1:0. Obrovské šance a efektivita v zakončení nás môže mrzieť najviac. V druhom polčase sme opäť v hre dominovali a podarilo sa nám dať rýchly gól na 1:1. V prostrednej časti hry bolo momentum na našej strane, avšak ďalší gól sme nedokázali streliť. Naopak, bol to práve súper, ktorý po nedôraznom bránení v našom pokutovom území strelil ďalší gól a dostal sa do vedenia. V závere zápasu sme už hrali vabank, ale ďalší gól nepadol. Mrzí ma však, že sme sa nechali vyprovokovať. Taktiež ma mrvia výkony niektorých hráčov, ktorí nezachytili tempo zápasu. Bojovnosť, ochota, odhodlanie a pozitívna emócia nebola u všetkých hráčov na patričnej úrovni, a to sa musí zmeniť. Ale nič sa nedeje, hlavy dáme hore, všetko máme vo svojich rukách.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 24. kolo – sobota 27.04.2024, 11.00 h – Stupava UT

FK Inter Bratislava – RSC Hamsik Academy 2:1 (1:0)

Góly: 27. a 70. Kajaba – 48. Vlkolenský.

Zostava RSC HA U19: Szakál – S. Hachek, Blaško (C) (90. Gombala), Santos, Y. Hachek – Hreha (73. Beták), Klandúch, Kajsin – Tonkovič (46. Renko, 77. Ňuňuk), Vlkolenský, Mlkvik (73. Mota).

U19: výsledkyprogramtabuľka

Sedemnástka so siedmou výhrou a nulou v rade

Mladší dorastenci proti sedemnástke Interu natiahli víťaznú šnúru na sedem zápasov, v ktorých ani raz neinkasovali. Na čele tabuľky si tak udržali 6-bodový náskok pred SDM Domino.

Igor Bambušek, tréner RSC HA U17: „Zápas s Interom sa nám hodnotí velice príjemne. Dobre sme fungovali v defenzíve, až na jednu situáciu v prvom polčase, kedy súper nastrelil tyč. Smerom do ofenzívy sme dobre kombinovali, vytvorili si aj príležitosti, z ktorých sme mohli skórovať, ale nakoniec sa nám podarilo premeniť dva pokutové kopy. V druhom polčase nám v niektorých situáciách chýbala presnosť, ale aj vďaka chalanom, ktorí dobre nastúpili z lavičky do zápasu, a celkovo aj dobrému tímovému výkonu, sme si zápas odkontrolovali a mohli sa tešiť z víťazstva.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 24. kolo – sobota 27.04.2024, 13.30 h – Stupava UT

FK Inter Bratislava – RSC Hamsik Academy 0:2 (0:2)

Góly: 29. Lehocký (pen.), 36. Beňak (pen.). ŽK: 36. Sekot.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Tavačiak, Beňak, Mišek, Belička – Rumanovský (C), Gargulák (76. Kalafut), F. Lehocký (73. Štroffek) – Harmata (62. Vanacký), Glončák (73. Mettler), Rohár (62. Kabina).

U17: výsledkyprogramtabuľka

Pätnástka späť na prvom mieste

Starší žiaci U15 zvládli duel s rovesníkmi z Martina dominantným spôsobom a vrátili sa na čelo tabuľky skupiny Stred+Východ o titul, kde majú náskok dvoch bodov na druhé Košice. Nasledujúci zápas odohrajú už v stredu 1. mája od 14.00 h, keď v Rakytovciach privítajú Žilinčanov.

Marek Hamšík, tréner RSC HA U15: „Celý týždeň som chalanom prízvukoval, aby sme sa vrátili k výkonom zo začiatku nadstavby, lebo v posledných dvoch zápasoch sme spravili krok späť. A mužstvo podalo fantastický výkon. Prvá polhodina bola jedna z najlepších, a tam sme zápas rozhodli. Ďakujem chalanom za predvedený výkon, ktorý však musia zopakovať v stredu proti Žiline.“

I. LSŽ U15 – NČ sk. Stred+Východ o titul – 8. kolo – sobota 27.04.2024, 10.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK FOMAT Martin 6:1 (4:1)

Góly: 3. K. Kapustík, 11. Pankov, 15. A. Matejko, 21. a 67. Ch. Hamšík, 78. Barla – 24. Barčiak. ŽK: 56. Husár, 75. Cipciar – 31. Janík, 67. Bakhsh. ČK: 20. Tuna.

Zostava RSC HA U15: Cipciar – Husár, Malček, K. Kapustík, Gereg (41. M. Illés) – Ch. Hamšík (C) (67. Holek), Húska, Filipovič (48. Barla) – Pankov, A. Matejko (41. Beľa), Masný (58. Ďurovec).

U15: výsledkyprogramtabuľka

Štrnástka remizovala

Starší žiaci U14 si s Martinčanmi body rozdelili, čím predĺžili sériu bez prehry na päť zápasov. V tabuľke nadstavbovej skupiny im patrí 5. miesto.

RSC Hamsik Academy – MŠK FOMAT Martin 2:2 (2:1)

Góly: 8. Pavlovský, 19. Bodnárik – 27. Harkabus, 36. Hanko.

Zostava RSC HA U14: Š. Kapustík – Čička, Jánošík (56. Brndiar), Koštial (47. Ferreira), Bačko, Kučerák, Pavlovský, Čief, Bodnárik (36. Kaštankin), Vaculčík (C), Uhrík (56. Zlevský).

U14: výsledkyprogramtabuľka

Trinástka ťahá víťaznú šnúru aj po dueli s Duklou

Mladší žiaci U13 vďaka výbornému prvému polčasu zdolali rovesníkov z banskobystrickej Dukly, a vyhrali tak aj šiesty zápas v jarnej časti. Od septembra ťahajú až 14-zápasovú víťaznú šnúru, a tak im v tabuľke skupiny Stred patrí prvá priečka so 4-bodovým náskokom na Žilinu.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Výborný bol z našej strany prvý polčas, keď sme hernú dominanciu dokázali pretaviť do štvorgólového polčasového náskoku. Darila sa nám kombinácia, individuálnymi výkonmi sme prevyšovali hráčov súpera. V druhom polčase sme však nepochopiteľne poľavili, začali sme kopiť veľké množstvo chýb, v defenzívnej činnosti nastal chaos, v ofenzíve sme nedokázali podržať loptu. Súper vinou našej nepresnosti a nedôslednosti získal hernú dominanciu, a keďže naši hráči znervózneli, z jasného zápasu sa stala menšia dráma. Chlapci však záver zápasu zvládli, a tak sa mohli tešiť z natiahnutia víťaznej série. Chalanov chválime hlavne za výborný výkon v prvom polčase.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 20. kolo – nedeľa 28.04.2024, 10.00 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – RSC Hamsik Academy 4:7 (0:3)

Góly: 42. (pen.) a 69. Sojak, 45. Schmidtmayer, 65. Driečny – 4., 10., 23. a 70. Vanik, 17. a 57. Šiko, 38. Pušpoky.

Základná zostava RSC HA U13: Siman – L. Illés, Zajac (C), Ličák, Soľák, Soľák – Mondzo, Bernolák, Babjak – Vaník, Pušpoky, Šiko.
Náhradníci: Hiadlovský, Mich. Kapusta, Kollár, Kavčák, Vitouš, Borguľa.

U13: výsledkyprogramtabuľka

Dvanástka ťahala za kratší koniec

Mladší žiaci U12 v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách prehrali s dvanástkou Dukly 13:4.

Pavol Zlevský, tréner RSC HA U12: „Zápas s Duklou sme si chceli preložiť, nakoľko máme najlepších hráčov na výbere v Třinci, ale súper žiaľ nesúhlasil, a preto zápas aj tak vyzeral. Chlapci síce chceli, ale viazla nám kombinácia a v koncovke sme boli úplne mimo. Je však veľmi pozitívne, že o našich chlapcov z akadémie je záujem, a preto išli na výber až piati. Prehrali sme 13:4, ale život ide ďalej a máme na čom pracovať.“

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 20. kolo – nedeľa 28.04.2024, 11.30 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – RSC Hamsik Academy 13:4 (6:3)

Góly RSC HA U12: Barcík, Csaba, Takáč, Šuhajda.

Zostava RSC HA U12: Matula, Šimon (C), Barcík, Segeč, Majer, Csaba, Takáč, Ernek, Jakubovie, Schiller, F. Matejko, Hampek, Míka, Šuhajda, Kičin, Antič, Nedzbala, Konárik.

U12: výsledkyprogramtabuľka

Béčko dorastu s vysokým víťazstvom

Rezerva nášho dorastu bodovala naplno aj vo svojom šiestom jarnom vystúpení, vďaka čomu má na čele tabuľky IV. ligy skupiny Stred 12-bodový náskok.

IV. liga skupina Stred – 17. kolo – nedeľa 28.04.2024, 13.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – TJ Slovan Dudince 6:1 (4:0)

Góly: 13. a 57. Kabina, 27. Vilhan (pen.), 40. L. Mlynárik, 45. Mutniansky, 75. Krnáč – 82. Hunka. Nepr. pen.: 46. Zekucia. ŽK: 55. Mikulai.

Zostava RSC HA U19 B: Vilhan – Bagin (20. Dian), Kalafut, Čiliak, Gatial (57. Zelina), Joščák (57. Švaral), Štroffek, L. Mlynárik (57. Brašeň), Mutniansky, Kabina (C), Krnáč.

U19 B: výsledkyprogramtabuľka

Rezerva starších žiakov pálila ostrými

B-tím našich starších žiakov dal súperovi z Novej Bane až deväť gólov a udržal sa na 4. mieste tabuľky II. ligy skupiny C.

II. LSŽ U15 – sk. C – 19. kolo – nedeľa 28.04.2024, 10.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – MFK Nová Baňa 9:0 (4:0)

Góly: 2., 16., 25. a 42. Čierny, 31. (pen.) a 70. Hrubý, 51. a 68. Fodor, 66. Snopko.

Zostava RSC HA U15 B: Mihalíček (49. Hanuska) – Hrubý, F. Lukáč (C), Šramka, Helexa, Moncoľ (36. Snopko), Čierny, Zlevský, Šoltés, Fodor, Brndiar.

U15 B: výsledkyprogramtabuľka

B-tím mladších žiakov proti Novej Bani taktiež víťazne

Aj rezerva mladších žiakov bodovala proti rovesníkom z Novej Bane naplno, a tak si pripísala tretiu výhru v rade. V tabuľke sa nachádza na 5. mieste.

II. LMŽ U13 – sk. C – 19. kolo – nedeľa 28.04.2024, 11.45 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – MFK Nová Baňa 2:1 (1:0)

Góly: 19. Môcik, 43. Flosník – 57. Kožina.

Zostava RSC HA U13 B: Biely, Komora, Abel, T. Lukáč, Starosta (C), Droba, Ištok, Môcik, Eremiáš, J. Lehocký, Flosník, M. Medveď, L. Medveď, Follner, Valent.

U13 B: výsledkyprogramtabuľka

Desiatka hrala proti rovesníkom z Podbrezovej

Naša prípravka U10 si v stretnutí s desiatkou Podbrezovej schuti zastrieľala.

Liga prípraviek U10 – skupina Stred B – nedeľa 28.04.2024, 16.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FK Železiarne Podbrezová 63:11 (20:3, 11:1, 17:2, 15:5)

Zostava RSC HA U10 a góly: Izák, Strečok – Curran 10, Suja 2, Gibala 11, Kiedžuch 4, Maľa 3, Vodrážka 2, Juhász 5, Mesiarik, Dovčiak 4, Bulík 2, Midrjak 8, Fazekaš 1, Kollárik 2, Kobzár 2, Uhlík 5, Forgáč 2.

Sumár mládeže z predchádzajúceho víkendu nájdete tu.