Muži na úvod jari vyhrali dramatické derby s Podkonicami

  1. Domov
  2. A mužstvo
  3. Muži na úvod jari vyhrali dramatické derby s Podkonicami

Naše A-mužstvo odštartovalo jarnú časť III. ligy Západ v piatok 1. marca o 16.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne regionálnym súbojom s Podkonicami.

Zverenci trénera Denisa Tomaškoviča vstúpili do duelu aktívne a v úvode často zamestnávali obranu súpera aj brankára Patrika Gábriša, ktorý sa zaskvel pri vyloženej šanci Jakuba Krištofa. V 15. minúte už ale otvoril skóre zo svojej druhej príležitosti aktívny Matej Rosenberger, ktorý sa dostal k lopte po prihrávke z pravej strany šestnástky a vystrelil presne k ľavej tyči – 1:0. Hostia vyrovnali v 25. minúte, keď sa po rohovom kope z pravej strany presadil prudkou strelou spoza šestnástky Dávid Selecký – 1:1. Gólman Gábriš podržal hostí v závere prvého polčasu pri šanciach Rosenbergera a Mareka Netolického, no nešlo o posledné zaujímavé momenty, ktoré dianie v prvom dejstve prinieslo. Mužstvo Podkoníc hralo od 45. minúty bez vylúčeného Dáriusa Ruska, ktorého pád v pokutovom území vyhodnotil hlavný rozhodca Martin Švolík ako filmovanie, a tak videl Rusko druhú žltú a zároveň aj červenú kartu.

Hráčov Podkoníc ale vylúčenie povzbudilo a v druhom polčase už nepúšťali náš tím do toľkých príležitostí. Zverenci trénera Róberta Ježa kompaktne bránili a po zmene strán sa hralo dlho bez väčšieho vzruchu. Potom však prišiel dramatický záver. V 84. minúte sme mali k dispozícii penaltu po Seleckého zákroku na Alexa Holuba. Z bieleho bodu skóroval strelou do pravej strany kapitán Patrik Abrahám – 2:1. Podkonice však takmer okamžite vyrovnali na 2:2. Náš brankár Adrián Slančík vyrazil center z ľavého krídla a z pravej strany šestnástky pridal svoj druhý gól Selecký. Naši muži vrhli sily do útoku a v nadstavenom časte predsa len strhli tri body na našu stranu. Po centri z ľavej strany vznikla pred bránou skrumáž, v ktorej sa najlepšie zorientoval Alex Holub a hlavou poslal loptu do siete – 3:2. Po výbornom derby zápase tak náš tím poskočil na 6. priečku tabuľky III. ligy Západ. Naše A-mužstvo odohrá nasledujúci zápas v nedeľu 10. marca od 13.30 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti Malackám.

Povedali po zápase

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Pocity sú len výborné. Videli ste, že to bolo plné emócií, aj z mojej strany. Veľmi som sa tešil, že sme ten zápas zlomili na svoju stranu. Myslím si, že do červenej karty sme boli určite lepším tímom. Súper vyrovnal krásnym gólom, kde asi ani mojim hráčom nemôžem moc vyčítať, možno lepšie pozičné postavenie pri odrazenej lopte, ale s prvým polčasom som určite spokojný. Druhý polčas ovplyvnila červená karta, súper sa už sústredil na defenzívu, čo je pochopiteľné, ale vtedy musíme hrať rýchlejšie, jednoduchšie, viac centrovať. Konečne sme ale mali trošku šťastia aj my, do budúcna nám to pomôže. Marek by bol prínosom na každej lavičke, myslím si, že aj na každej lavičke na svete. Je to úžasná vec pre mňa, pre chlapcov a ja mu aj týmto veľmi ďakujem za to, že nám aj takto pomáha. Marek bol veľkým prínosom, pokiaľ ide o jeho postrehy v zápase aj cez polčasovú prestávku, veľmi nám v tom zápase pomohol.“

Marek Hamšík, asistent trénera RSC Hamsik Academy: „Naozaj to bolo derby ako sa patrí až do posledných sekúnd. Sme veľmi radi, že sme vyhrali. Pred zápasom sme si povedali zopár taktických vecí, aj pokiaľ ide o emócie v derby. Nakoniec to bolo aj ťažké kontrolovať, ale myslím, že to, čo tréner očakáva, splnili. Oddali sa na tom ihrisku. Škoda toho záveru, kde sme si to zbytočne skomplikovali gólom na 2:2. Uvidíme, či ešte budem v pozícii asistenta. V prvom rade to bolo na tento zápas, na derby a som rád, že som mohol byť pri mužstve, pri chalanoch, aby aj oni mali ten pocit, že sú súčasťou tohto projektu.“

Alex Holub, obranca a strelec víťazného gólu RSC Hamsik Academy: „Brali sme to všetci ako derby, bol to vypätý zápas od začiatku a takáto výhra vždy poteší. Pri mojom víťaznom góle tam z ničoho nič bola mela, bol tam center, nejak sa to posklepávalo, lopta bola vysoko na päťke, tam sme skákali s obrancom dvaja a trafil som ju ja a išlo to dnu. Prvých pätnásť-dvadsať minút sme dominovali, tam sme mali pološance, nájazdy. Aj oni hrozili, ale tie pološance nás môžu mrzieť, lebo sme ten zápas mohli skôr ukončiť. Červená karta, neviem, ja som síce pri tom stál, ale myslím, že rozhodca mu nemusel dávať druhú žltú kartu. Ale išiel dosť naivne na penaltu, keby pokračoval, mohol dať gól, ale červená karta prísna, len si myslím, že šiel zbytočne na penaltu. Oni potom už bránili, čakali na brejky. My sme si to mali rýchlejšie posúvať, ale mali sme aj tlak.“

III. liga Západ – 16. kolo – piatok 01.03.2024, 16.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

RSC Hamsik Academy – FK Podkonice 3:2 (1:1)

Góly: 15. Rosenberger, 84. Abrahám (pen.), 90.+ Holub – 25. a 86. Selecký. ŽK: 57. A. Jackuliak, 66. Kapor – 33. D. Rusko, 45. B. Slobodník (RT). ČK: 45. D. Rusko (po druhej ŽK). Rozhodovali: Švolík – Šandrik, Obertová. Diváci: 415.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – A. Jackuliak, Jenat, Kapor, P. Hanes – Holub, Netolický (64. Ždánsky) – Krištof (72. Somov), Jančo, Rosenberger – Abrahám (C).
Tréner: D. Tomaškovič.

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Očenáš, A. Molčan, Hudák – Mózer, Turňa (C) (79. J. Rusko), Melich (60. Kukoľ), Patrnčiak – Selecký (88. D. Molčan), Kostúr, D. Rusko.
Tréner: R. Jež.

Ďalšie novinky