1. Domov
  2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Sedemnástka zvŕšila jeseň bez prehry, v dohrávkach sa darilo aj mladším žiakom

Dorastenci a mladší žiaci RSC Hamsik Academy Banská Bystrica zakončili jesennú časť dohrávkami.

Devätnástka v Púchove remizovala

Naši starší dorastenci si v stredajšej dohrávke 14. kola II. ligy Západ rozdelili body s domácim MŠK Púchov, a tak budú zimovať na 4. priečke s 3-bodovou stratou na prvú Karlovu Ves. V 25. minúte sa ujali vedenia zásluhou Matthiasa Vlkolenského, ale po vylúčení zo záveru prvého polčasu v druhom dejstve o desiatich inkasovali.

II. LSD U19 – sk. Západ – dohrávka 14. kola – streda 22.11.2023, 11.00 h – Púchov

MŠK Púchov – RSC Hamsik Academy 1:1 (0:1)

Góly: 76. Vavrík – 25. Vlkolenský. ŽK: 77. Valachovič, 82. Zachar, 85. Kušík – 34. Kouadri, 89. Žirko. ČK: 39. Kouadri (po druhej ŽK)

Zostava RSC HA U19: Gočaltovský – Žirko, Martinec, Kouadri, Vlkolenský (60. Kukučka), Šimo, Klandúch (C), Kuraj (90. Gatial), Mlkvik (60. Mandík), Renko (46. Hanzlovič), Diallo.

Sedemnástka je po jeseni bez prehry prvá

Skvelú jeseň majú za sebou naši mladší dorastenci, ktorí v dohrávke v Púchove bodovali naplno po góloch Ivana Garguláka a Šimona Mišeka, a tak zvládli celú jesennú časť bez prehry, vďaka čomu budú zimovať na čele tabuľky s 5-bodovým náskokom na druhú Dubnicu nad Váhom.

II. LMD U17 – sk. Západ – dohrávka 14. kola – streda 22.11.2023, 13.30 h – Púchov

MŠK Púchov – RSC Hamsik Academy 0:2 (0:2)

Góly: 25. Gargulák, 30. Mišek. ŽK: 33. Harmata.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Mišek, Rumanovský, Beňak (C), Štefan (62. Kalafut), Harmata (73. Glončák), Gargulák, Tavačiak, Mutniansky (62. L. Mlynárik), Kabina (73. Dorotík), Belička (80. Škovirha).

Trinástka zakončila jeseň víťazne

Naši mladší žiaci U13 zakončili jesennú časť stredajšou dohrávkou 11. kola I. ligy Stred v Rudlovej proti rovesníkom z Podbrezovej. Víťaznú šnúru natiahli už na 8 zápasov, vďaka čomu prezimujú na 2. priečke, a to len o dva body za prvým Ružomberkom.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Zápas v mrazivom počasí kvalitou veľmi nezahrial. Hoci snahu našim chlapcom nemožno uprieť, často sa vybíjali v individuálnom riešení herných situácií, čím sme pomerne rýchlo strácali fyzické sily. Aj napriek tomu sme po prvom polčase vyhrávali 2:0. V druhom polčase sme sa snažili uzavrieť zápas strelením ďalšieho gólu, ale opak bol pravdou. Súperovi sa po našich hrúbkach podarilo vyrovnať, čo prinieslo do nášho družstva značnú nervozitu a nepresnosť. Aj napriek tomu sme dokázali dvakrát skórovať, súper však ešte gólom zdramatizoval záver zápasu. Po záverečnom hvizde sa naši chlapci tešili z najtesnejšieho víťazstva, ktoré ukončilo pomerne úspešnú jesennú časť súťaže. Naše družstvo prezimuje na druhom mieste, za čo patrí chlapcom obrovský obdiv a pochvala.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – dohrávka 11. kola – streda 22.11.2023 – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FK Železiarne Podbrezová 4:3 (2:0)

Góly: 13. Pavlík, 33. Babnič, 58. Ličák, 64. Šiko – 46. Kolenička, 52. Kubica, 68. Sýkora.

Zostava RSC HA U13: Siman – Mondzo, Vitouš, Babnič, Soľák – Babjak – Vaník, Ličák, Pavlík, Borguľa – L. Illés.
Náhradníci: J. Lehocký, Mat. Medveď, Kavčák, Hiadlovský.

Dvanástka v dohrávke dominovala

Aj naši mladší žiaci U12 sa s jesennou časťou rozlúčili víťazstvom, keď v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách prevýšili súpera z Podbrezovej 24:3. V tabuľke im patrí 5. miesto.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – dohrávka 11. kola – streda 22.11.2023 – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FK Železiarne Podbrezová 24:3 (8:2)

Góly RSC HA U12: Uhnák 5, Barcík 3, Hampek 3, Šimon 3, Franc 2, Starosta 2, Kičin, Schiller, Ernek, Nedzbala, Antič, Flosník.

Zostava RSC HA U12: Hrušecký, Barcík, Segeč, Majer, Šimko, Csaba, Uhnák (C), Kičin, Schiller, Franc, Ernek, Míka, Nedzbala, Hampek, Antič, Flosník, Šimon, Konárik, Starosta.

Dievčatá, teda juniorky a žiačky, zakončia jesennú časť dohrávkou 9. kola I. ligy skupiny B v nedeľu 26. novembra na ihrisku GFC Regionálnej Akadémie.

Sumár mládeže z predchádzajúceho víkendu nájdete tu.