Muži sa na záver jesene proti defenzíve Nového Mesta nad Váhom gólovo nepresadili

  1. Domov
  2. A mužstvo
  3. Muži sa na záver jesene proti defenzíve Nového Mesta nad Váhom gólovo nepresadili

Naše A-mužstvo v utorok 21. novembra od 13.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne zakončilo jesennú časť dohrávkou 15. kola proti AFC Nové Mesto nad Váhom.

V prvom polčase malo naše mužstvo síce hernú prevahu, ale loptu dostalo do šestnástky len zriedka a vypracovalo si len málo streleckých pokusov. Jeden zaujímavý mal v 21. minúte po rýchlo zahranej štandardke Matúš Repa, ktorý si na ľavom krídle hodil loptu bližšie k osi ihriska, ale bránu hostí z hranice pokutového územia tesne minul. Vyložené šance si naši hráči nevypracovali ani po rohových kopoch či neadresných centroch, a tak platil po polčase bezgólový stav. Cez prestávku si naši hráči vymenili dresy za modré, keďže tie pôvodné neboli dostatočne farebne odlíšené od dresov hostí.

Prvú vážnejšiu príležitosť si A-mužstvo RSC Hamsik Academy Banská Bystrica vytvorilo hneď po zmene strán, keď ešte len 18-ročný Marek Puškár po priťuknutí od Patrika Abraháma vnikol do šestnástky, ale preváhal ideálny moment na zakončenie a obrancovia Nového Mesta nad Váhom ho vytlačili zo streleckej pozície. Krátko nato pálil striedajúci Adam Ceinga spoza pokutového územia nad brvno. Takmer po hodine hry sme zas mali k dispozícii priamy kop spoza šestnástky a Marek Výbošťok trafil brvno.

Asi najväčšiu tutovku stretnutia sme sledovali v 74. minúte. Gólman hostí Marek Igaz neodhadol situáciu ideálne a v súboji v pokutovom území loptu neodkopol ako chcel, z čoho mohol ťažiť Puškár, ktorý ale z pravej strany šestnástky tesne minul prázdnu bránu. Po druhej žltej karte Vladyslava Myskiva a následnom vylúčení hral náš tím v početnej prevahe, ktorú mohol využiť v 86. minúte po rohovom kope zľava v podaní Luku Novaka. Striedajúci 18-ročný útočník Patrik Kukučka ale na zadnej tyči hlavou minul bránu. Hoci naši muži po celý zápas herne dominovali a držali loptu na polovici súpera, defenzívu Nového Mesta nad Váhom gólom neprelomili, a tak zakončili jesennú časť deľbou bodov. Zimovať budeme na 7. priečke so 7-bodovou stratou na prvú Sereď.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Presne som očakával takto náročný zápas, aký nakoniec aj bol. Tých zmien v zostave sme mali extrémne veľa, no cez to všetko sme mali dobré úseky hry. Vypracovali sme si aj nejaké pološance a dve čisté gólové príležitosti, no ako po celú jesennú časť, tak aj v tomto zápase nám chýbala väčšia kreativita a pokoj v zakončení. Nemôžem uprieť žiadnemu hráčovi snahu a odhodlanie, no na tri body to nestačilo. Dúfam, že všetci hráči, ktorí nemohli zasiahnuť do zápasu, sa čo najskôr doliečia a budú môcť zasiahnuť do decembrových prípravných zápasov. Súperovi z Nového Mesta nad Váhom želám v jarnej časti všetko dobré.“

Samuel Jenat, hráč RSC Hamsik Academy: „Vedeli sme, že sa potrebujeme presadiť individuálne, pretože mužstvo hostí bránilo v hlbokej línii, po celý zápas v rozostavení 5-4-1. Vedeli sme, že zápas môže rozhodnúť jeden gól. Nedokázali sme využiť čistú gólovú šancu, kde sme netrafili prázdnu bránu, a tak zápas skončil 0:0. Mrzí nás, že sme nedokázali nadviazať na výborný výkon z Trenčína, kde sme brali tri body s jedným z najťažších súperov, proti ktorému sme hrali. Teraz sme naopak dva body bohužiaľ stratili.“

Marek Výbošťok, hráč RSC Hamsik Academy: „Do zápasu sme išli s cieľom získať tri body, aby sme prezimovali na štvrtom mieste. To sa nám bohužiaľ nepodarilo. Po celý zápas sme boli lepším tímom, dominovali sme na lopte. Chýbal nám väčší dôraz v koncovke, lepšia realizácia v predfinálnej fáze a taká väčšia trpezlivosť ku koncu zápasu, kde sme to mohli zlomiť na našu stranu. Vytvorili sme si celkom dosť šancí, ktoré musíme premieňať, ak chceme zvládnuť takýto zápas, kde sme hrali do plných. Škoda toho môjho brvna. Do ďalších zápasov sa musíme len poučiť, že ak chceme zvládnuť takéto zápasy a pomýšľať na trojbodový zisk, tak musíme také šance premieňať.“

III. liga Západ – dohrávka 15. kola – utorok 21.11.2023, 13.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

RSC Hamsik Academy – AFC Nové Mesto nad Váhom 0:0 (0:0)

ŽK: 16. Jenat – 21. Myskiv, 51. Šebek, 90. A. Karhan. ČK: 79. Myskiv (po druhej ŽK). Rozhodovali: Henček – Kardelis, Dubravec. Diváci: 70.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – A. Jackuliak, Jenat, Griglak, Novak – Výbošťok (71. Kukučka), Fofe, Holub, Repa (46. Ceniga) – Puškár (81. E. Mlynárik), Abrahám (C).
Tréner: D. Tomaškovič.

Zostava AFC Nové Mesto nad Váhom: Igaz – R. Jambor, A. Karhan, Saka, Hudak, Myskiv – Ondrášek (67. Pavlíček), Valík, Jakub (90. Tuka), Šimek (81. Baláž) – Šebek (C).
Tréner: M. Karhan.

Tabuľka III. ligy Západ po jesennej časti

Klub
Z
V
R
P
Skóre
B
1
ŠKF Sereď
15 8 6 1 28:11 30
2
MFK Zvolen
15 8 4 3 23:17 28
3
FK Slovan Duslo Šaľa
15 7 5 3 29:22 26
4
MŠK FOMAT Martin
15 7 4 4 30:25 25
5
OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom
15 7 4 4 25:18 25
6
FC Slovan Galanta
15 7 4 4 20:16 25
7
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica o.z.
15 5 8 2 21:14 23
8
FK Podkonice
15 6 5 4 26:28 23
9
FK Beluša
15 6 4 5 20:17 22
10
FK Rača Bratislava
15 4 6 5 22:16 18
11
FC – Žolík Malacky
15 5 3 7 22:18 18
12
OK Častkovce
15 4 5 6 16:23 17
13
Telovýchovná jednota JEDNOTA Bánová
15 3 6 6 18:22 15
14
TJ Družstevník Veľké Ludince
15 4 2 9 20:25 14
15
AFC Nové Mesto nad Váhom
15 1 4 10 13:35 7
16
FK Dubnica nad Váhom
15 3 0 12 13:39 3

Foto: Samuel Telúch (RSC HA)

Ďalšie novinky