Muži remizovali s Veľkými Ludincami, góly len po penaltách

2. A mužstvo
  3. Muži remizovali s Veľkými Ludincami, góly len po penaltách

Naše A-mužstvo privítalo v nedeľu 5. novembra o 13.00 h na umelej tráve na Štiavničkách v rámci 14. kola III. ligy Západ súpera z Veľkých Ludiniec.

Od úvodu sa hral prevažne medzišestnástkový futbal. V prvej štvrťhodine zaujal prienik Adama Jackuliaka pravou stranou a jeho následný center, na ktorý bol ale nabiehajúci si Matej Rosenberger v tiesni prikrátky. Krátko nato mali hostia svoju najnebezpečnejšiu pasáž v prvom polčase, keď po rohovom kope udržali hru v okolí našej šestnástky, poslali do ohňa dva dobré centre, ktoré ale Adrián Slančík vyboxoval. Tento pobyt pred našou bránou zakončili hráči Veľkých Ludiniec nepresnou strelou z diaľky.

Po faule brankára hostí Ľubomíra Krátkeho na Richarda Griglaka sme mali v 32. minúte k dispozícii pokutový kop, ale Matej Rosenberger trafil z bieleho bodu pravú tyč brány Veľkých Ludiniec. V 40. minúte mal dobrú príležitosť Denis Jančo, keď mu z ľavej strany šestnástky prihral Rosenberger, no z blízkosti bieleho bodu z otočky vystrelil len málo razantne do stredu brány.

Ani po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil a gólové príležitosti prichádzali len sporadicky. V 57. minúte sme však mali k dispozícii druhú penaltu, keď kapitán hostí Frederik Domasta zatiahol za dres v pokutovom území Patrika Abraháma. Náš kapitán pokutový kop najprv taktiež nepremenil, ale Krátky vyrazil loptu len pred seba a z dorážky sa už náš najlepší strelec nemýlil – 1:0. Hráči Veľkých Ludiniec tak zvýšili aktivitu v ofenzíve a v 64. minúte ušiel po pravom krídle Sebastián Rák, ktorý ale z uhla minul vzdialenejšiu tyč. Ďalšie situácie vyriešil spoľahlivo Slančík.

Jedenástku kopali aj hostia, a to v 72. minúte po Griglakovom postrčení Ráka. Na 1:1 vyrovnal strelou po ľavej ruke Slančíka Peter Orávik. Na ďalší vzruch sme čakali do 80. minúty, kedy najprv Rák nečíhal pozične správne pred odkrytou bránou na prihrávku cez päťku od Viktora Saba. Vzápätí dostali loptu do šestnástky súpera naši hráči, ale Abrahám namiesto zakončenia sklepával Jančov center Marekovi Netolickému nepresne. V nadstavenom čase si A-mužstvo RSC Hamsik Academy vypracovalo tlak, ale defenzíva Veľkých Ludiniec odolala. Za zmienku stojí priamy kop spoza šestnástky v podaní Denisa Janča, avšak Krátky v 95. minúte vyškrabal loptu spod brvna.

So siedmou deľbou bodov na konte sme tak aktuálne remízovým „kráľom“ súťaže. Najbližší zápas čaká našich mužov v sobotu 11. novembra, keď o 13.00 h privítame v Rakytovciach AFC Nové Mesto nad Váhom.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme zápas kontrolovať držaním lopty a z krídelných priestorov sa dostávať do zakončenia, čo sa nám v podstate aj darilo. Celý zápas sme hrali na extrémne veľké riziko. Vypracovali sme si veľa šancí, ktoré bohužiaľ zostali nepremenené. Toľko remíz ako tréner som ešte nikdy nezažil a dúfam, že táto už bola na veľmi dlhú dobu posledná. My sme po zápase boli veľmi smutní, lebo sme všetci veľmi chceli, no opäť to stačilo len na remízu. Súperovi gratulujem k bodu a prajem veľa šťastia v ďalších zápasoch.“

Richard Griglak, ľavý obranca RSC Hamsik Academy: „Myslím si, že sme herne dominovali. Súper sa snažil hrať dlhé lopty a na brejky, avšak v prvom polčase sme ho prakticky k vyloženej šanci nepustili. My sme si nejaké vytvorili, ale nepremenili sme ani penaltu. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre, čo vyústilo do ďalšej penalty. Následne prišli nejaké šance súpera, ale podržal nás brankár. Žiaľ, pri mojom faule v šestnástke som išiel na sto percent a zbytočne som dohral súboj rukami, čo postrehol postranný rozhodca, a tak nariadil hlavnému, aby odpískal penaltu. Na konci sme ešte mali šancu skórovať, avšak brankár nám vychytal dve šance, a tak sme stratili dva body.“

Adam Jackuliak, pravý obranca RSC Hamsik Academy: „Myslím si, že prvý polčas bol jasne v našej réžií. Mali sme tam dobré pasáže hry, kde sme dominovali na lopte a v kombinácii. Mali sme tam aj zopár šancí vrátane penalty, ktoré by sme mali premeniť, ak chceme byť úspešní. V druhom polčase sme mali z môjho pohľadu veľa nepresností. Dali sme gól z penalty, po ktorej sme mali zlú pasáž hry, ktorá vyústila do zbytočnej penalty, z ktorej súper vyrovnal. Veľmi sme chceli vyhrať tento zápas, čo sa nám nepodarilo. Sme sklamaní. Máme ešte dva zápasy do konca jesene, chceme ich vyhrať. Dúfam že sa nám to podarí.“

III. liga Západ – 14. kolo – nedeľa 05.11.2023, 13.00 h – Štiavničky UT

RSC Hamsik Academy – TJ Družstevník Veľké Ludince 1:1 (0:0)

Góly: 57. Abrahám (pen.) – 72. Orávik (pen.). ŽK: 44. Kapor, 59. Rosenberger, 65. Výbošťok, 72. Griglak – 57. Domasta. Rozhodovali: Fúsek – Ralbovský, Uram. Bez divákov.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – A. Jackuliak, Jenat, Kapor, Griglak – Holub, Netolický (86. Novak) – Výbošťok (80. Ceniga), Jančo, Rosenberger (73. Repa) – Abrahám (C).
Tréner: D. Tomaškovič.

Zostava TJ Družstevník Veľké Ludince: Krátky – Timoránsky, Pánsky, Domasta (C), Antl (83. Strákoš) – Rédeky – Rák, Šútor (65. Lauko), Orávik (86. Baranovič), Šoky – Bruckner (65. Sabo).