Muži v dohrávke siahali na víťazstvo, Lehota pod Vtáčnikom vyrovnala v samom závere

  1. Domov
  2. A mužstvo
  3. Muži v dohrávke siahali na víťazstvo, Lehota pod Vtáčnikom vyrovnala v samom závere

Naše A-mužstvo nastúpilo v stredu 1. novembra o 10.30 h na dohrávku 8. kola III. ligy Západ na pôde OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom.

Domáci pohrozili po prvýkrát v 14. minúte, keď Lukman Ayomide vystrelil z asi trinástich metrov tesne vedľa našej ľavej tyče. Zverenci trénera Denisa Tomaškoviča skúšali prekonať obranu súpera prihrávkami za obranu, ktoré boli ale spočiatku buď dlhé, alebo si ich naši hráči neprebrali ideálne. V 24. minúte sa však mužom RSC Hamsik Academy Banská Bystrica podarilo vyrovnať. Náš kapitán Patrik Abrahám vysunul na pravú stranu šestnástky Saveliyho Somova, ktorý z prvej po trávniku prekonal brankára domácich Denisa Boboka – 0:1.

Hráči Lehoty pod Vtáčnikom boli blízko k vyrovnaniu po polhodine hry, ale Milovan Kapor v poslednej chvíli výborne odvrátil prízemnú prihrávku pred bránu z pravej strany. V 34. minúte už ale Baník vyrovnal. Mbekezeli Sibanda vysunul nádhernou prienikovou prihrávkou Ayomideho, ktorý si na ľavej strane pokutového územia obhodil nášho gólmana Adriána Slančíka a zakončil do odkrytej brány – 1:1. V 39. minúte mohol Ayomide pridať zblízka po polovysokom centri zľava svoj druhý gól, ale Slančík na čiare skvele zasiahol. V závere prvého polčasu mali naši muži zaujímavú možnosť po šandardke, keď Abrahám hlavičkoval dobre, ale Bobok vytiahol loptu z ľavého horného rohu svojej svätyne.

V úvode druhého polčasu sa Abrahám dostal do šestnástky a nastrelil ruku súpera. Penaltu premenil strelou od pravej tyče brány domácich Matej Rosenberger – 1:2. Zvýšiť sme mohli takmer po hodine hry, keď sa po Denisovej Jančovej štandardke sprava lopta odrazila v šestnástke pred striedajúceho Matúša Repu, ktorý bez prípravy halfvolejom minul bránu. Hráči Lehoty pod Vtáčnikom sa snažili o vyrovnanie a postupne sa dostávali pred našu bránu častejšie. Dokázali si vypracovať viacero pološancí a náš tím odolával až do nadstaveného času, kedy ale Dávid Kozák po štandardnej situácii zasiahol v pokutovom území do ruky na zemi ležiaceho Kapora. Nariadenú jedenástku premenil strelou po ľavej ruke Slančíka stredopoliar domácich Sibanda – 2:2.

Naše A-mužstvo tak druhú výhru v rade nepridalo, ale opäť dokázalo bodovať. Nasledujúci zápas čaká našich mužov v nedeľu 5. novembra o 13.00 h v rámci 14. kola III. ligy Západ na pôde TJ Družstevník Veľké Ludince.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „V tomto zápase sme veľa vecí z tréningového procesu preniesli do zápasu. Chalani si plnili veľmi dobre taktické pokyny, ktoré sme im s realizačným tímom dali pred zápasom. Je veľká škoda, že sme mali veľmi veľa lacných strát, a tak sme museli potom veľa behať bez lopty. Na druhej strane, dobre sme sa hýbali v medzipriestoroch a dokázali sme byť do 70. minúty nebezpeční pre obranu súpera. Potom nás súper zatlačil, a už keď to vyzeralo, že tlak zvládneme, inkasovali sme gól z jedenástky. Myslím si, že sme videli dobrý treťoligový zápas, v ktorom sme siahali na tri body, no musíme sa uspokojiť s jedným. Nedá sa mi nevyjadriť k tomu, čo nasledovalo po zápase. Od trénera domácich by som vyžadoval väčšiu úctu k mojim hráčom. Emócie patria k futbalu, neviem si predstaviť futbal bez nich, no rešpekt a úcta k súperovi musí byť po akomkoľvek výsledku.“

Saveliy Somov, strelec prvého gólu RSC Hamsik Academy: „Bol to náročný zápas na ťažkom teréne s dobrým súperom. Prvých dvadsať minút bolo cítiť nervozitu, ale po našom góle sme sa trošku upokojili. Som veľmi rád, že sa mi konečne podarilo skórovať. Škoda, že som si pri mojom góle natiahol sval, takže som cez prestávku musel ísť dole. Súperovi sa podarilo vyrovnať, ale podľa mňa to bol viac-menej vyrovnaný zápas. Škoda tej penalty v 93. minúte, ale ide sa ďalej. V hre je ešte deväť bodov do konca jesennej časti, takže budeme robiť všetko pre to, aby sme ich získali čo najviac.“

Milovan Kapor, obranca RSC Hamsik Academy: „Dobre sme vstúpili do zápasu proti silnému súperovi, ktorý hrá doma dobre. Snažili sa hrať futbal, my sme boli pripravení na ich spôsob hry, a celkom sme to zvládli, dali sme prvý gól. Potom sme inkasovali po našom nedorozumení, ich krídelník bol šikovný. V druhom polčase sme si nevytvárali veľa šancí, ale Paťo Abrahám bol šikovný, trafil obrancovu ruku. No a v závere sme mali smolu. Rozhodca odpískal penaltu, aj keď som nemohol dať ruky nikde inde, iba pod telo. Išiel som zblokovať strelu, trafil mi telo a ja, ako som bol na lopte, som nemal dať kde inde tie ruky. Podľa mňa to penalta nebola. Nie sme úplne spokojní, lebo sme viedli, mali sme to vydržať dokonca, ale aj bod zvonku je dobrý. Čakajú nás ešte tri náročné zápasy do konca jesennej časti, takže máme ešte čo uhrať. Verím, že to zvládneme.“

III. liga Západ – dohrávka 8. kola – streda 01.11.2023, 10.30 h – Lehota pod Vtáčnikom

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom – RSC Hamsik Academy 2:2 (1:1)

Góly: 34. Ayomide, 90. Sibanda (pen.) – 24. Somov, 50. Rosenberger. ŽK: 45. Adewale – 24. Rosenberger, 72. Netolický, 75. Griglak, 84. Kapor, 90. Novak. Rozhodovali: Somoláni – Tramita, Uram. Diváci: 300.

Zostava OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom: Bobok – Pavelka (66. Kováč), Kozák, Štrbák (C), Adewale – Sibanda, Stovička (79. Halás) Januška (57. Litwiak) – Turančík (66. Bublák), Škrteľ, Ayomide.
Tréner: D. Oravec.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – A. Jackuliak, Kapor, Jenat, Griglak – Netolický, Holub – Somov (46. Repa), Jančo (90. Výbošťok), Rosenberger (82. Novak) – Abrahám (C) (72. Kukučka).
Tréner: D. Tomaškovič.

Tabuľka III. ligy Západ po trinástich kolách

Klub
Z
V
R
P
Skóre
B
1
FK Slovan Duslo Šaľa
13 7 5 1 27:17 26
2
ŠKF Sereď
12 6 5 1 22:9 23
3
FC Slovan Galanta
12 7 2 3 18:11 23
4
MŠK FOMAT Martin
13 6 4 3 27:22 22
5
MFK Zvolen
13 6 4 3 19:17 22
6
OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom
13 6 3 4 22:18 21
7
FK Podkonice
13 5 4 4 23:26 19
8
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica o.z.
12 4 6 2 17:12 18
9
FK Rača Bratislava
13 4 5 4 20:12 17
10
FC – Žolík Malacky
13 5 2 6 22:17 17
11
FK Beluša
12 4 4 4 15:13 16
12
Telovýchovná jednota JEDNOTA Bánová
13 3 6 4 17:17 15
13
TJ Družstevník Veľké Ludince
12 4 0 8 17:21 12
14
OK Častkovce
12 2 4 6 11:21 10
15
FK Dubnica nad Váhom
13 3 0 10 13:35 6
16
AFC Nové Mesto nad Váhom
13 1 2 10 11:33 5

Autorka foto: Amália Boháčová (RSC HA)

Ďalšie novinky