Sumár mládeže: Dorastenci vyhrali v Senci, dievčatá víťazne proti Prievidzi

  1. Domov
  2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Dorastenci vyhrali v Senci, dievčatá víťazne proti Prievidzi

Počas tretieho septembrového víkendu odohrali ďalšie súťažné zápasy naši dorastenci, dievčatá, žiacke B-tímy a prípravky. Naše žiacke prvoligové kategórie mali voľno.

Devätnástka opäť vyhrala

Naši starší dorastenci vyhrali po druhýkrát v rade, keď im v Senci vyšiel najmä prvý polčase. Sériu bez prehry natiahli na 4 zápasy, vďaka čomu im v tabuľke patrí 5. priečka, pričom na prvú Karlovu Ves strácajú len dva body. Nasledujúci zápas odohrá naša U19 v sobotu 23. septembra od 11.00 h doma na umelej tráve v Rudlovej proti rovesníkom z Považskej Bystrice.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Prvý polčas bol z našej strany pravdepodobne najlepší zo všetkých majstrovských zápasov. Darilo sa nám prehrávať súpera skoro vo všetkých situáciách. Vychádzal nám pressing, dlhé lopty za obranu, správne nábehy a konečne sme boli aj efektívni v zakončení. V druhom polčase sme chceli nadviazať na ten prvý a byť aktívni smerom dopredu. Pridali sme ďalší gól a následne sme si niektoré situácie začali zľahčovať, čo vyústilo do individuálnych chýb a dvoch zbytočne inkasovaných gólov. V nasledujúcich zápasoch sa musíme takýmto excesom vyvarovať a hrať koncentrovane celých deväťdesiat minút. Chalanov musím pochváliť za prvý polčas a verím, že takéto výkony budeme predvádzať v ďalšom priebehu súťaže.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 6. kolo – piatok 15.09.2023, 11.00 h – Senec UT

MŠK Senec – RSC Hamsik Academy 2:4 (0:3)

Góly: 69. a 81. Held – 6. Kajsin, 15. Klandúch, 40. Šimo, 55. Hanzlovič. ŽK: 42. Kozyk.

Zostava RSC HA U19: Gočaltovský – Kuraj (63. Jursa), Blaško (C), Baďo, Hanzlovič (85. Ňuňuk) – Kouadri (77. Tomahogh), Klandúch, Kajsin (63. Beták) – Diallo (77. Renko), Šimo, Mlkvik. Tréneri: O. Vilner, I. Varga.


Sedemnástka je po piatej výhre v rade prvá

Naši mladší dorastenci ešte v tejto sezóne neprehrali a v Senci taktiež bodovali naplno, keď zvíťazili najtesnejším rozdielom. Po piatej výhre v rade tak naša sedemnástka okupuje prvú priečku tabuľky II. ligy Západ, a to s 2-bodovým náskokom na bratislavské celky Inter a Karlovu Ves. Ďalší zápas čaká našu U17 v sobotu 23. septembra o 13.30 h v Rudlovej proti MŠK Považská Bystrica.

Adam Hroš, tréner RSC HA U17: „Zápas u nováčika súťaže sme začali aktívne, so snahou presadiť sa kombinačnou hrou, ale hra sa nám nedarila podľa predstáv. Súper sa snažil svoju výškovú prevahu využiť nakopávanými loptami. My sme sa jeho hre prispôsobili, takže sa na ihrisku veľa bojovalo. Na začiatku druhého polčasu nám vyšla jedna z mála kolmých akcií, ktorá síce neskončila gólom, ale faulom na nášho útočníka v šestnástke. Nariadenú jedenástku sme bezpečne premenili. Súper sa snažil vyrovnať, ale do gólových šancí sme ho nepúšťali. Dokázali sme odvrátiť aj vysoké lopty. Z rýchlych protiútokov sme mali ďalšie šance, gól sme však nedali. Vďaka gólu z penalty a bojovnému výkony všetkých hráčov sme uspeli vo fyzicky náročnom zápase.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 6. kolo – piatok 15.09.2023, 13.30 h – Senec UT

MŠK Senec – RSC Hamsik Academy 0:1 (0:0)

Gól: 43. Lipták (pen.). ŽK: 49. Lipták, 58. Labaj.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Belička, Mišek, Beňák (46. Škovirha), Tavačiak (55. L. Mlynárik) – Štroffek, F. Lehocký (C), Lipták (70. Štefan) – Kabina (70. Mettler), Harmata, Vanacký (55. Rumanovský). Tréner: A. Hroš.


Dorastenky vonku vyhrali

Naše dievčatá WU19 si v Handlovej proti Prievidzi pripísali druhú výhru v rade. V ďalšom kole sa v nedeľu 1. októbra o 11.00 h v Rudlovej stretnú so súperkami z MFK Dukla Banská Bystrica.

Julián Krull, tréner RSC HA WU19: „Nastúpili sme so zámerom nadviazať na výkony z predchádzajúcich zápasov. Na začiatku zápasu sa dievčatá potrebovali zžiť s náročným terénom. Pomohol nám gól z 11. minúty a následne sme začali kontrolovať priebeh hry. Opäť sme sa vytrápili v zakončení, čo nás stojí množstvo úsilia v zápasoch. Hneď v úvode druhého polčasu vyrovnala z ojedinelej príležitosti jedna z najšikovnejších hráčok súpera Geczyová. Našťastie sme hneď reagovali naším druhým gólom. Bohužiaľ, aj v druhom polčase sme nevyužili tri čisté gólové príležitosti, čím sme dali súperkám možnosť na zdramatizovanie zápasu. Od 80. minúty sme sa aj vlastnými nedorozumeniami dostali pod tlak, ale nakoniec sme si výsledok ustrážili. Nielen tento, ale aj predchádzajúce zápasy nám ukázali, že potrebujeme zlepšiť dôraz v zakončení.“

I. LD WU19 – sk. B – 3. kolo – nedeľa 17.09.2023, 11.00 h – Handlová

FC Baník Prievidza – RSC Hamsik Academy 1:2 (0:1)

Góly: 47. Geczyová – 11. Kozloková, 50. Bobčeková.

Zostava RSC HA WU19: Ďuriančiková – Nigríniová, Krajanová, Martincová, Mesiarová – Bobčeková, Kislingerová (C), Koristeková – Ondíková (55. Čiefová), Kozloková (40. Arbetová), Zavaterníková. Tréner: J. Krull.


Žiačky súperky z Prievidze jasne prevýšili

Naše dievčatá WU15 deklasovali domácu Prievidzu, pričom až poltucet gólov nastrieľala Linda Cmoríková. Nasledujúci zápas odohrajú naše žiačky v nedeľu 1. októbra od 13.00 h v Rudlovej proti MFK Dukla Banská Bystrica.

I. LŽ WU15 – sk. B – nedeľa 17.09.2023, 13.00 h – Handlová

FC Baník Prievidza – RSC Hamsik Academy 2:8 (0:5)

Góly: 62. Laluhová, 64. Borková – 3., 7., 10., 17., 51. a 55. Cmoríková, 10. Fekiačová (pen.), 60. Pisarovičová.

Zostava RSC HA WU15: Polónyová, Mojžišová, Knižka, Raffajová, Masariková, Fekiačová (C), Stanová, Leitlová, Pažická, Ferenčíková, Pisarovičová, Helexová, Spišiaková, Cmoríková, Dobríková. Tréner: L. Karabin.


B-tím dorastu deklasoval vonku Novú Baňu

Rezerva nášho dorastu zvíťazila po druhýkrát po sebe, domácu Novú Baňu porazila jednoznačným rozdielom. Najbližšie bude hrať v nedeľu 24. septembra od 13.00 h v Kremnici.

IV. LD – sk. Stred – 4. kolo – sobota 16.09.2023, 14.30 h – Nová Baňa

MFK Nová Baňa – RSC Hamsik Academy B 0:5 (0:3)

Góly: 6. Kalafut, 15. Krnáč, 24. Lovecký (vla.), 73. Glončák, 80. Uhnák.

Zostava RSC HA U19 B: Dančo (C) – Hajíček, Antalov, Bagin, Čiliak, Kalafut, Krnáč, Brašeň, Joščák (60. Zelina), Uhnák, Glončák. Tréner: I. Bambušek.


B-tím starších žiakov Novú Baňu tesne zdolal

Rezerva našich starších žiakov si pripísala tretiu výhru v rade, vďaka čomu je v tabuľke II. ligy skupiny C na 2. mieste so stratou jediného bodu na vedúcu Detvu. Najbližšie bude hrať v nedeľu 24. septembra od 10.00 h doma v Hronseku proti Krupine.

II. LSŽ U15 – sk. C – sobota 16.09.2023, 10.00 h – Nová Baňa

MFK Nová Baňa – RSC Hamsik Academy B 0:1 (0:0)

Gól: 60. Šramka.

Zostava RSC HA U15 B: Mihalíček – Lukáč, Barla, Šoltés, Veselovský, Húska, Latinák (C), Čierny, Šramka, Štellmach, Čief. Tréner: T. Ugróczy.


B-tím mladších žiakov Novej Bani podľahol

Rezerva našich mladších žiakov tretiu výhru v rade nepridala, keď v Novej Bani neskórovala a domácim podľahla. Ďalší zápas čaká našu U13 B v nedeľu 24. septembra o 11.45 h v Hronseku proti Krupine.

II. LSŽ U13 – sk. C – sobota 16.09.2023, 11.45 h – Nová Baňa

MFK Nová Baňa – RSC Hamsik Academy B 2:0 (1:0)

Góly: 16. Pavlove (pen.), 39. Jurčo.

Zostava RSC HA U15 B: Matula, Biely, Flosník, Lukáč (C), Medveď, Mlynár, Šabo, Starosta, Komora, Bajnok, Turák, Pleško, Antič, Valent, Droba. Tréner: T. Komora.


Prípravky U11 a U10 sa stretli so Zvolenom, U9 tretia na turnaji

Naše prípravky U11 a U10 sa v nedeľu 17. septembra v Lieskovci stretli s rovesníkmi z MFK Zvolen. Obe naše družstvá v súčte jednotlivých polčasov na dvoch ihriskách vyhrali. Kategória U9 sa zas predstavila na turnaji v Rožňave, kde obsadila 3. miesto.

U11: MFK Zvolen – RSC Hamsik Academy 3:17

U10: MFK Zvolen – RSC Hamsik Academy 3:20

Sumár mládeže z predošlého víkendu nájdete tu.

Ďalšie novinky