U9 na medzinárodnom turnaji v Lamači

  1. Domov
  2. Akademia
  3. U9 na medzinárodnom turnaji v Lamači

Počas posledného júnového víkendu sa naše družstvo U9 pod vedením Petra Dovčiaka zúčastnilo na medzinárodnom, dvojdňovom futbalovom turnaji Bogy Cup v Lamači.

Peter Dovčiak, asistent trénera RSC HA U9 hodnotí sobotňajší program: „Sobota sa pre naše družstvo nezačala najlepšie po výsledkovej stránke. S úvodným stretnutím a prvou tesnou prehrou prišla aj psychická nepohoda, čo sa odzrkadlilo v ďalších zápasoch. Chlapci sa síce snažili a bolo vidieť veľa individuálnej kvality, ktorú sme ale nevedeli pretaviť do kolektívneho výsledku. Prvé víťazstvo sme si pripísali až v šiestom kole čo bolo neskoro na lepšie umiestnenie.  Potom sa to rozbehlo, avšak lepšie ako siedme miesto z toho už nebolo.“

Výsledky RSC HA U9 na Bogy Cupe v Lamači – sobota 24.06.2023

RSC Hamsik Academy – PSV 4:5

FC Zbrojovka Brno – RSC Hamsik Academy 7:0

Fortuna Kaunas – RSC Hamsik Academy 3:3

RSC Hamsik Academy – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:4

Mes. Ak. Budapešť – RSC Hamsik Academy 4:3

RSC Hamsik Academy – MŠK Iskra Petržalka 3:1

FC Nitra – RSC Hamsik Academy 3:4

RSC Hamsik Academy – ŠK Bernolákovo 4:0

Góly RSC HA U9 – sobota: Hamšík 13, Kiedžuch 5, Kolárik 2, Curran 2, Suja, Dovčiak.

Ako sa našim chalanom U9 darilo v nedeľu? Pokračuje asistent trénera Peter Dovčiak: „V nedeľu vybehlo na ihrisko družstvo ako vymenené. Posilnili sme sa v útoku o jedného čerstvého hráča a mašina začala klapať ako nová. Sebavedomie, rýchlosť, dravosť a presnosť sa prilepili na naše kopačky a súperi sa nestačili čudovať. Chlapci si uvedomili, že kolektívnou spoluprácou dosiahnu viac ako individuálne. Úsmevy na tvárach po prihrávke spoluhráčovi, ktorý skóroval do prázdnej bránky, hovoria za všetko. Nakoniec sme v nedeľu skupine G obsadili konečné 1. miesto.“

Výsledky RSC HA U9 na Bogy Cupe v Lamači – nedeľa 25.06.2023

RSC Hamsik Academy – KFC Komárno 5:0

RSC Hamsik Academy – TJ Lehnice 4:2

Výber U8 – RSC Hamsik Academy 1:4

RSC Hamsik Academy – FK Pohronie 6:3

FMK Karlova Ves – RSC Hamsik Academy 2:3

RSC Hamsik Academy – FK Lamač 3:0

TJ Pátek – RSC Hamsik Academy 1:5

Góly RSC HA U9 – nedeľa: Hamšík 10, Gibala 9, Kiedžuch 5, Curran 4, Suja, Dovčiak.

Zostava RSC HA U9 na turnaji: Vodrážka, Hamšík, Kiedžuch, Maľa, Kollárik, Suja, Curran, Dovčiak, Gibala.

„Veľká poklona patrí rodičom, ktorí vytvorili v hľadisku počas oboch dní perfektnú atmosféru. Bubon, hlasivky a potlesk nás hnali dopredu. Keď budete takto pokračovať, o rok sa bude môcť Opava učiť od Vás,“ uzatvára Peter Dovčiak.

Ďalšie novinky