Naši muži na víťaza ligy nestačili

  1. Domov
  2. A mužstvo
  3. Naši muži na víťaza ligy nestačili

Naši muži v sobotu 27. mája o 17.00 h v Rakytovciach privítali lídra tabuľky a už istého víťaza III. ligy Západ – OFK Malženice.

Hostia otvorili skóre v 18. minúte, keď dlhý aut Lukmana z ľavej strany prešiel ponad našich stopérov aj brankára Lukáša Högera k voľnému Thomasovi Kotlárovi, ktorý zblízka pohodlne zakončil do odkrytej brány – 0:1. V 23. minúte sme takmer vyrovnali po kurióznej situácii, keď brankár Malženíc Dobrivoj Rusov po malej domov prihrával, ale výborne ho napádal Patrik Abrahám, ktorý aj trafil loptu smer brána, no Rusov stihol reflexívne zasiahnuť.

Hostia pridali druhý gól po polhodine hry, keď Lukman vysunul na ľavú stranu šestnástky Marcela Bilčíka, ktorý prepasíroval loptu za bránkovú čiaru – 0:2. Aj v druhom polčase sa gólovo presadil len víťaz ligy. Po hodine hry Adam Jackuliak spätnou prihrávkou nechcene vysunul do samostatného nájazdu Sebastiana Nagya, ktorý si proti Högerovi hodil loptu do strany a presne zakončil – 0:3. Naši hráči svoje náznaky šancí aspoň na čestný gól nepretavili. Pripísali sme si tak tretiu prehru v rade. Najbližší zápas odohrá naše A-mužstvo v sobotu 3. júna od 17.00 h na ihrisku FK Inter Bratislava.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Nedokážeme chlapcom z hlavy dostať ten tlak, ktorý sami na seba vyvíjajú, a tým pádom nie sú schopní podávať výkony, ktoré sú schopní dosahovať. Je to pre nás nová situácia, z toho pramenia aj tie veľmi lacné a fatálne individuálne chyby, po ktorých sme sa v posledných dvoch zápasoch nedokázali do nich vrátiť. Tá prvá prehra s Veľkými Ludincami bola po naozaj dobrom výkone, ale tieto dve prehry, v Bánovej a teraz doma, sú odzrkadlením presne tejto situácie, ktorú máme v hlavách. Neviem, prečo je to až také ťažké pre nich, lebo všetko máme vo svojich rukách, zahrali nám teraz do karát naši konkurenti, ktorí takisto prehrali. Len sa potvrdzuje náročnosť tejto súťaže. Pre mňa je trochu sklamaním to, že starší a skúsenejší hráči nie sú oporou tým mladším. Máme pred sebou ešte dve kolá, sme odhodlaní a nastavení tak, že to zvládneme. Túto situáciu, v ktorej sa nachádzame, absolvujeme so siedmimi hráčmi, ktorí nikdy takúto súťaž nehrali a ani v takejto situácii neboli. Z objektívnych dôvodov nám chýbajú hráči a na ihrisku je sedem hráčov, ktorí sú fajn futbalisti, ale je to pre nich úplne nová situácia. Takže toto je tiež dôvod, prečo tie výsledky nie sú podľa našich predstáv.“

Richard Griglak, hráč RSC Hamsik Academy: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, keďže sme ho prehrali 0:3 s istým víťazom ligy. Povedali sme si v šatni, ako chceme hrať a do zápasu sme vstúpili aktívne, keď sme mali aj náznaky šancí. Súper ale zároveň odolával a opäť po našej chybe sme inkasovali prvý gól. Ďalej sme pokračovali vo svojej hre, ale dostali sme druhý gól, a tento stav sa s lídrom už ťažko zvráti. Snažili sme sa ale v druhom polčase s tým niečo spraviť, avšak po ďalšom nedorozumení sme dostali tretí gól, a už to bolo veľmi ťažké. Mrzí nás tento výsledok, lebo sme hrali doma.“

III. liga Západ – 28. kolo – sobota 27.05.2023, 17.00 h – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – OFK Malženice 0:3 (0:2)

Góly: 18. Kotlár, 31. Bilčík, 60. S. Nagy. ŽK: 42. Bobrovský, 63. Vávro – 39. Kotlár, 74. Orolín. Rozhodovali: Vrábeľ – Mihalík, Capik. Diváci: 120.

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Vávro (77. Kolláti), Gaško (C), Griglak, Iseni – Ždánsky (72. Palko), Jančo – A. Jackuliak, Bobrovský (46. Pollák), Kohút – Abrahám. Tréner: P. Venglarčík.

Zostava OFK Malženice: Rusov – Rehák (C), Rýzek, Kóša, Orolín, Cleber, S. Nagy (79. Tománek), Strečanský, Kotlár (57. Tomovič), Lukman (70. Kudlička), Bilčík. Tréner: J. Škreňo.

Ďalšie novinky