S Novým Mestom nad Váhom bez gólov

  1. Domov
  2. A mužstvo
  3. S Novým Mestom nad Váhom bez gólov

A-mužstvo RSC Hamsik Academy v sobotu 1. apríla o 15.30 h privítalo v rámci 20. kola III. ligy Západ AFC Nové Mesto nad Váhom. 

Prvé nádejne vyzerajúce útoky ešte naši hráči do šance nedotiahli. Prvú tutovku sme mali v 13. minúte, keď Denis Jančo vysunul na pravé krídlo Adama Jackuliaka. Ten odcentroval pred bránu, kde zakončoval Ivan Šteiniger, ale loptu pred bránkovou čiarou zblokoval Ivan Múdry. Stopér hostí opäť pomohol svojmu tímu v 18. minúte, keď zblokoval ďalšiu Šteinigerovu strelu, tentokrát približne z 13-tich metrov.

Hráči Nového Mesta nad Váhom pohrozili v 21. minúte po rohovom kope z ľavej strany, ale Múdry hlavičkoval vedľa pravej tyče brány domácich. V prvom polčase sa hralo častejšie na polovici hostí. Naši hráči hrozili najmä po krídelných priestoroch. V závere prvého polčasu si vypracovali ešte jednu šancu, keď sa lopta po štandardke z ľavej strany odrazila v pokutovom území k Milovanovi Kaporovi, ktorý ale preváhal ideálny moment na zakončenie a trafil len brániacich hráčov Nového Mesta nad Váhom.

Aj v druhom polčase prevládal skôr bojovný futbal. Trávnik vyzeral byť na oko v dobrej kondícii, ale na teréne boli badať dôsledky úhrnu zrážok. Lopta aj pri jednoduchých prihrávkach skackala a hráčom často odskakovala. Naše mužstvo si ale vypracovalo niekoľko sľubných situácií. V 61. minúte vrátil Adam Jackuliak center z ľavej strany pred bránu, kde ale Viktor Vondryska hlavou loptu netrafil. V 66. minúte mali hostia k dispozícii štandardku z pravej strany, z tesnej blízkosti pokutového územia a Erik Gaško sklzom zblokoval prízemný pokus Živčica. Optickú prevahu mali naši muži, ktorí hrali od 78. minúty v početnej prevahe po druhej žltej karte Matúša Pavlovčíka.

V 79. minúte pohrozili ojedinele aj zverenci trénera Miroslava Karhana, ktorý sledoval duel len z tribúny, keďže si odpykával trest za červenú kartu z predchádzajúceho kola. Spoza šestnástky vystrelil Michal Živčic a náš brankár Lukáš Höger vytlačil loptu na roh. Ďalšiu nádejnú príležitosť sme mali hráči v 83. minúte, keď Vondryska po Šteinigerovom priťuknutí prehodil loptu na pravú stranu šestnástky, kde ale Abrahámovi strela nesadla ideálne. Najmä v poslednej polhodine bol duel celkom nervózny. Hlavný arbiter Erik Barát rozdal celkovo až desať žltých kariet. Po záverečnom hvizde bezgólového stretnutia ešte vznikla na ihrisku strkanica a Patrik Abrahám videl červenú kartu, keď zasiahol súpera rukou do tváre.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Z tohto zápasu sme mali jednoznačne vyťažiť viac, vzhľadom na priebeh. Zmenili sme rozostavenie aj spôsob hry, vzhľadom na to, v akých podmienkach sme celý týždeň trénovali a potom hrali zápas. K zmene nás prinútil terén, ale na druhej strane, našli sme alternatívu k nášmu spôsobu hry, od ktorého ale samozrejme nebudeme upúšťať. Vyskúšali sme si aj iný spôsob hry, ktorý môžeme v budúcnosti použiť, aby sme neboli veľmi čitateľní. Pre niekoho to možno nie je atraktívny futbal, ale my sme v prvom rade chceli hrať účelne, čo sa nám čiastočne podarilo, ale iba čiastočne. Teší ma defenzívna hra vzadu. Súper nás v podstate okrem štandardných situácií neohrozil. Mrzí ma, že sme neskórovali, lebo sme na to mali dosť príležitostí. Naozaj nás mrzí, že sme nezískali viac bodov ako jeden. Budeme musieť popracovať na koncovke a finalizácii. Pokiaľ ide o záver, nevidel som ešte tie zábery. Bolo to nervózne, ale myslím si, že nemalou mierou k tomu prispel arbiter. To ale neospravedlňuje konanie niektorých našich hráčov. Nesúhlasím s tým, našich hráčov k tomu nevedieme, nechceme sa takto prezentovať a vyvodíme z toho patričné dôsledky, lebo toto na ihrisko nepatrí.“

Miroslav Neušel, stredopoliar RSC Hamsik Academy: „Od začiatku to bolo iba o tom, že sa bude bojovať. Ihrisko nebolo v najlepšej kondícii. Čakali sme to a pripravovali sme sa na to, že bude takéto ihrisko. Snažili sme sa to nakopávať, hrať za útočníkov. Šance aj prišli, ale je to opäť o tom, že máme tri šance a nedáme gól. Vzadu sme stopercentní, to je super, to nás ako jediné z tohto zápasu teší. Musíme premieňať šance, to je gro, čo nám chýba. Na tomto ihrisku je to veľmi ťažké, hrať inak. Snažili sme sa to hrať tými dlhými loptami, a to sme aj robili. Pri šanciach možno chýbalo aj šťastie. Bola to aj taká nemohúcnosť, lebo chceme, chceme, a nejde to za žiadnu cenu.“

III. liga Západ – 20. kolo – sobota 01.04.2023, 15:30 h – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – AFC Nové Mesto nad Váhom 0:0 (0:0)

ŽK: 62. Pollák, 65. Gaško, 68. Neušel, 70. Venglarčík (tréner) – 16. Valík, 51. Koberčík, 72. Pavlovčík, 76. Halabrín, 90. Štefanka. ČK: 90.+ Abrahám (po konci zápasu) – 78. Pavlovčík (po druhej ŽK). Rozhodovali: Barát – Krivošík, Mokrý. Diváci: 50.

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Pollák, Kapor, Gaško (C), Iseni – A. Jackuliak, Jančo, Neušel, Slovák (60. Abrahám) – Vondryska, Šteiniger. Tréner: P. Venglarčík.

Zostava AFC Nové Mesto nad Váhom: Igaz – Koberčík (55. Dias), Múdry (C), Halabrín, Prelec – Valík, Pavlovčík – Buček (82. Štefanka), Živčic (90. Tuka), R. Jambor – Šebek (82. Behúl). Tréner: J. Kováč.

RSC Hamsik Academy nájdeme v tabuľke po sobotných stretnutiach 20. kola III. ligy Západ na 8. mieste, a to so zhodným počtom bodov so siedmymi Veľkými Ludincami a s náskokom jediného bodu na deviatu Šaľu. Naše A-mužstvo sa najbližšie predstaví v piatok 7. apríla o 15.30 h v Galante.

Ďalšie novinky